Logo střediska

4. oddíl

V pátek 18.10.2019 jsme se sešli na autobusovém nádraží. Nastoupili jsme do autobusu a vydali se vstříc dobrodružství. Z autobusu jsme vystoupili v Podbřezí, odkud jsme se vydali na krátkou cestu podzimní krajinou...

Masty 2019 01

(Fotka ze sobotní návštěvy rodného domku F.L.Heka/Věka)

Číst dál: Vlčata s světlušky v období Aloise Jiráska

Okolo třiceti dětí a dvaceti vedoucích ze 4. oddílu přijalo pozvánku Bilba Pytlíka na oslavu jeho 111. narozenin. Přijel i čaroděj Gandalf se svým ohňostrojem. Co se ale nestalo, během oslavy Bilbo Pytlík zmizel a jediné co jsme našli, byl prsten. Prsten, kterého se obával i sám Gandalf, a proto jej svěřil Frodovi.

Číst dál: Tábor 4. oddílu Fata morgana – Velké Petrovice

 Na pondělní schůzce (29.4.2019) se nám přihodila nemilá věc. Bohužel se nám na půdě ve “mlýně” usadil velký pavouk a chytil jednu, pro nás zatím neznámou, světlušku. Snažili jsme se všemi způsoby světlušku vysvobodit, ale marně. Neúspěch nás neodradil. Proto jsme se rozhodli pro radu vyrazit do světa…

Český ráj semikrásky 04

Číst dál: Světlušky v českém ráji (Sedmikrásky v Sedmihorkách)

První tábor ještě za vlády Franze Josefa. Skautská pošta při vzniku republiky. Odbojová činnost za druhé světové války i za komunistické totality. Krátké nadechnutí po válce a po Pražském jaru. Zavírání i popravování za odbojovou činnost a ohrožování mravní výchovy mládeže. To vše potkalo skauting od jeho vzniku. Nakonec se organizace ve svobodném státě těší nebývalému zájmu.

190216 231725A

Číst dál: Fata morgana ve víru historie

Skautský suchozemský oddíl Fata morgana hledá 2 nové členky do roje světlušek - Sedmikrásek. Hledáme zájemkyně o skautování v 1.-3.třídě. Více informací naleznete na letáčku.

Martin Kůst Piňďa Nábor Sedmikrásky